Gsm:0549 2440024 Email:sakahed@gmail.com
   AĞRI'DA HAMİLE DOKTORA ŞİDDET   
ÜYE GİRİŞİ
 
Kullanıcı Adı :
Şifre :
   
Şifremi Unuttum        Üye Ol   
KÖŞE YAZILARI
Rıdvan KARAGÖZ
Kutsal REÇETE.  01.06.2016
Dr. Deniz URAL
Tıp Fakültesinde Okumanın Cezası  23.12.2014
Dr. Fırat KARADENİZ
Aile Hekimlerine Ek ödeME ''Winter is Coming=Kış Geliyor''  8.09.2020
BAĞLANTILAR
SAĞLIK BAKANLIĞI YAZILIM DESTEK SİSTEMİ.
MERKEZİ HASTANE RANDEVU SİSTEMİ.
SAĞLIKTA BULUŞMA NOKTASI SBN.
SAĞLIK BİLGİ SİSTEMLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ.
YENİ PBS.
YÖNETİM HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ.
SAĞLIK BAKANLIĞI ANA SAYFA.
SAKARYA İL HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ.
TÜRKİYE HALK SAĞLIĞI KURUMU.
SAKARYA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ.
ÖLÜM BİLDİRİM SİSTEMİ.
SAKARYA'DA HAVA
SAKARYA
SAKARYA MANZARALAR
SİTE İSTATİSKLERİ
 
 
 

7 aylık hamile Dr. Nevruz Ünlü (37), bir hasta yakının saldırısına uğradı

Olay dün saat 15.15'de Ağrı Devlet Hastanesi'nin Nöroloji Kliniğinde meydana geldi. Doktor Nevroz Ünlü klinikte 105'inci hastasını muayene ederken, içeri giren başka bir hastanın yakını Ferit Elmas,"Benim hastam acil. Hemen muayene et" dedi.

10 GÜN İŞ GÖREMEZ RAPORU

Bunun üzerine Dr. Ünlü burada yapılacak işlemin yetişemeyeceğini belirterek, Ferit Elmas'tan hastasını Acil Servis'e götürmesini istedi. Doktorun bu sözleri üzerine çılgına dönen Ferit Elmas, küfredip üzerine yürüdü. Hasta yakınları ve görevlilerin müdahalesi ile uzaklaştırılmak istenen Ferit Elmas, iddiaya göre hamile doktorun karnına bir tekme attı. Aldığı darbe ile fenalık geçiren Dr. Ünlü'ye meslektaşları müdahale etti. Yapılan muayenesinde erken doğum riski taşıdığı belirlenen Dr. Nevroz Ünlü'ye 10 gün iş göremez raporu verildi ve evine gitti. Olaydan sonra gözaltına alınan Ferit Elmas ile ilgili soruşturma sürüyor.

HASTANE İNTERNET SİTESİNDE 'KINAMA'

Ağrı Devlet Hastanesi'nde eşi ortopedi doktoru Can Ünlü ile birlikte 1.5 yıldır görev yapan bir çocuk annesi Dr. Nevroz Ünlü'nün olayı ile ilgili Devlet Hastanesi'nin internet sitesinde 'kınıyoruz' başlığı ile bildiri yayınlandı. Bildiride Dr. Ünlü'nün bir hasta yakını tarafından darp edilmesi kınandı.

Ağrı Tabipler Odası, Sağlık İş Sen ve Dev Sağlık İş Sendikaları doktorun dövülme olayında ortak tavır aldı. Yapılan açıklamada şöyle denildi: "Dün saat 15.15 sıralarında 105'inci hastasına bakmakta olan ve artık hasta bakamaz duruma gelmiş Nöroloji Uzmanı Dr. Ünlü, bir hasta yakını tarafından dap edilmiş ve hakerete uğramıştır. Bir hekim, bir hasta yakını tarafından darp edilmektedir. Bunun izahı nedir? Bu olaylar neden defalarca tekrar etmektedir? Darp edilen bir kadın hekim. Kadına yönelik şiddetin gündemden bir türlü düşmediği ülkemizde, bu kez de sağlıkta şiddetin hedefi bir kadın. Şiddet mağduru kadın hekim arkadaşımız aynı zamanda 7 aylık gebe bir anne. Saldırgan, arkadaşımızın karnına tekme atmaktan sakınmıyor. Halkı duyarlı olmaya çağırıyoruz."

 

07.02.2013    Okunma :3559
 
Adres:Atatürk Bulvarı Sait Faik Sokak S.Faik İşHani C Blok Daire : 4 Adapazarı/SAKARYA
Telefon:0549 2440024
Email:sakahed@gmail.com


Copyright ©2015 Sitemizi 2.899 günde 3.123.256 tekil 3.612.833 çoğul kişi ziyaret etti