Gsm:0549 2440024 Email:sakahed@gmail.com
   SAĞLIKTA ŞİDDET HIZ KESMİYOR: DİCLE TIP'TA DOKTORA DARP   
ÜYE GİRİŞİ
 
Kullanıcı Adı :
Şifre :
   
Şifremi Unuttum        Üye Ol   
KÖŞE YAZILARI
Rıdvan KARAGÖZ
Kutsal REÇETE.  01.06.2016
Dr. Deniz URAL
Tıp Fakültesinde Okumanın Cezası  23.12.2014
Dr. Fırat KARADENİZ
Aile Hekimlerine Ek ödeME ''Winter is Coming=Kış Geliyor''  8.09.2020
BAĞLANTILAR
SAĞLIK BAKANLIĞI YAZILIM DESTEK SİSTEMİ.
MERKEZİ HASTANE RANDEVU SİSTEMİ.
SAĞLIKTA BULUŞMA NOKTASI SBN.
SAĞLIK BİLGİ SİSTEMLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ.
YENİ PBS.
YÖNETİM HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ.
SAĞLIK BAKANLIĞI ANA SAYFA.
SAKARYA İL HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ.
TÜRKİYE HALK SAĞLIĞI KURUMU.
SAKARYA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ.
ÖLÜM BİLDİRİM SİSTEMİ.
SAKARYA'DA HAVA
SAKARYA
SAKARYA MANZARALAR
SİTE İSTATİSKLERİ
 
 
 

Dicle Üniversitesi (DÜ) Tıp Fakültesi Hastanesinde görevli 2 doktor, 3 güvenlik görevlisi ve bazı sağlık personelinin hasta yakını 30 kişi tarafından darp edildiği iddia edildi.

DÜ Hastanelerinde görevli doktorlar düzenledikleri yürüyüş ve basın açıklamasıyla olaya tepki gösterdi.

Tıp Fakültesi Dekanlığı önünde toplanan bir grup doktor ve sağlık personeli Tıp Fakültesi binasının önüne yürüdü.

Burada açıklama yapan Dr. Serhat Deveci, 21 Aralık'ta Göğüs Hastalıkları Servisinde yatan hastanın serviste görevli Dr. Ü.A ve  Dr. E.D ile sağlık çalışanlarına hakaret etmesi sonucu tartışma yaşandığını belirtti.

Hastanın durumu yakınlarına bildirmesi üzerine eli bıçaklı 30 kişinin servisi bastığını ileri süren Deveci, "Serviste bulunan doktor ve sağlık çalışanları başta olmak üzere 3 güvenlik görevlisi de darp edilmiş, hakarete uğramış ve tehdit edilmiştir" dedi.

Deveci, şiddet olaylarının doktorlarda hasta ya da hasta yakını tarafından her an şiddete uğrayacağı algısının oluştuğunu belirterek, bu nedenle mesleklerinin gereğini yapamaz hale geldiklerini söyledi.

Doktorların kendilerine yönelik gelişen şiddete kurumlarının duyarsız kaldığını düşündüğünü savunan Deveci, bundan dolayı çalıştıkları kurumlara da güven duymadıklarını belirtti.

Deveci, "Şiddete maruz kalmamızın ardından yetkililer haklarımızı savunmak yerine saldırıya uğrayan sağlık çalışanlarını şikayetinden vazgeçirme ve uzlaşma yolunu seçmektedir" dedi.

Şiddetin toplumsal sorunlarda olduğu gibi sağlık sorunlarının çözümünde de yerinin olmadığına inandıklarını vurgulayan Deveci, "Şiddete karşı çıkıyoruz. Son dönemlerde birçok serviste sağlık emekçilerine yönelik artan darp, tehdit ve hakaretlerin önlenmesi için uyarıyoruz. Bundan sonra sağlık emekçilerine yönelik gelişecek şiddete karşı emekten gelen gücümüzü kullanarak tüm alanlarda iş bırakacağız" ifadelerini kullandı.

Deveci, darp edilen iki doktorun savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu, ayrıca hastane yönetiminin de olayla ilgili suç duyurusunda bulunacağını belirtti.

Öte yandan DÜ Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Sait Alan da yazılı açıklama ile hastane personeline yapılan saldırıyı kınadı.

 

Alan, başhekimlik olarak başlattıkları incelemenin sürdüğünü belirterek, incelemenin tamamlanmasının ardından yasal başvurularda da bulunacaklarını kaydetti.

25.12.2013    Okunma :2908
 
Adres:Atatürk Bulvarı Sait Faik Sokak S.Faik İşHani C Blok Daire : 4 Adapazarı/SAKARYA
Telefon:0549 2440024
Email:sakahed@gmail.com


Copyright ©2015