Gsm:0549 2440024 Email:sakahed@gmail.com
   Vali NAYIR'dan Birinci Basamak Sağlık Hizmetleri'ne ÖVGÜ   
ÜYE GİRİŞİ
 
Kullanıcı Adı :
Şifre :
   
Şifremi Unuttum        Üye Ol   
KÖŞE YAZILARI
Rıdvan KARAGÖZ
Dr. Deniz URAL
BAĞLANTILAR
SAĞLIK BAKANLIĞI YAZILIM DESTEK SİSTEMİ.
MERKEZİ HASTANE RANDEVU SİSTEMİ.
SAĞLIKTA BULUŞMA NOKTASI SBN.
SAĞLIK BİLGİ SİSTEMLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ.
YENİ PBS.
YÖNETİM HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ.
SAĞLIK BAKANLIĞI ANA SAYFA.
SAKARYA İL HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ.
TÜRKİYE HALK SAĞLIĞI KURUMU.
SAKARYA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ.
ÖLÜM BİLDİRİM SİSTEMİ.
SAKARYA'DA HAVA
SAKARYA
SAKARYA MAZARALAR
SİTE İSTATİSKLERİ
 
 
 

Sakarya Aile Hekimleri Derneği Yönetim Kurulu olarak Sakarya Valisi Sayın Ahmet Hamdi Nayır Beyefendiyi makamında ziyaret ettik . Sayın valimiz ile daha önceden görev yaptığı Kütahya ilinde ve diğer çalıştığı bölgelerde 1. Basamak sağlık hizmetlerinde aşina olduğunu ve özellikle birinci basamağın daha güçlenmesi gerektiği hakkında mütalaalar da bulunduk . Sayın Nayır “sağlığın en önemli göstergeleri içerisinde  yılsonunda yapılan poliklinik sayıları ile orantılı olmadığı aksine tedavi hizmetleri için başvuranların sayısının az olmasının bir ülkenin sağlık alanında ne kadar başarılı olduğunu göstermektedir. Bu sebeple koruyucu ve önleyici sağlık hizmetleri çok önemlidir. Günümüzde koruyucu sağlık hizmetlerini sunan kurgu Aile Hekimliği Sistemidir. Bu sebeple Aile Hekimliği Sisteminin güçlü olması gerekmektedir. Fakat aile hekimlerine kayıtlı hasta sayısının halen çok yüksek olması ve poliklinik yüklerinin fazla olması sebebiyle koruyucu sağlık hizmetleri konusunda halen istediğimiz noktaya gelebilmiş değilsiniz” dedi.

Bizler de Sayın valimizin özellikle birinci basamak sağlık hizmetlerinin önemine verdiği değer için teşekkür ettik. Özellikle kanser ve kronik hastalıkların erken tanıları hem hastalığın iyileşme sürecini kolaylaştırıyor hemde tedavi maliyetleri daha düşürecek olduğunun farkında olduğumuzu söyledik. Özellikle Aile hekimliklerinde yapılan bu taramalar sayesinde hastalıklar daha şekillenemeden tespit ediliyor ve bu sayede tedavileri yapılıyor olmasının öneminden bahsettik. Fakat son dönemlerde yaşanan polikliniklerimizde yaşadığımız şiddet olayları ve artan iş yükü yüzünden motivasyonlarımızın kaybolduğunu bu sebeple istediğimiz performansta hizmet veremediğimizi söyledik.

Daha önceki Valilerimiz ve idarecilerimizle bu güne kadar uyumlu bir ortaklık geçirdiğimizi ve önümüzdeki dönemde kendileriyle uyum içinde çalışacağımızı umut edip iyi temennilerle görüşmeyi sonlandırdık.

Sakarya Aile Hekimleri Derneği Yönetim Kurulu

20.12.2018    Okunma :304
 
Adres:Atatürk Bulvarı Sait Faik Sokak S.Faik İşHani C Blok Daire : 4 Adapazarı/SAKARYA
Telefon:0549 2440024
Email:sakahed@gmail.com


Copyright ©2015 Sitemizi 2.379 günde 2.524.398 tekil 2.943.409 çoğul kişi ziyaret etti