Gsm:0549 2440024 Email:sakahed@gmail.com
   Başsavcı'dan Aile Hekimlerine 2 Müjde   
ÜYE GİRİŞİ
 
Kullanıcı Adı :
Şifre :
   
Şifremi Unuttum        Üye Ol   
KÖŞE YAZILARI
Rıdvan KARAGÖZ
Kutsal REÇETE.  01.06.2016
Dr. Deniz URAL
Tıp Fakültesinde Okumanın Cezası  23.12.2014
Dr. Fırat KARADENİZ
KANAYAN YARA: İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ HİZMETLERİ  9.07.2020
BAĞLANTILAR
SAĞLIK BAKANLIĞI YAZILIM DESTEK SİSTEMİ.
MERKEZİ HASTANE RANDEVU SİSTEMİ.
SAĞLIKTA BULUŞMA NOKTASI SBN.
SAĞLIK BİLGİ SİSTEMLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ.
YENİ PBS.
YÖNETİM HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ.
SAĞLIK BAKANLIĞI ANA SAYFA.
SAKARYA İL HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ.
TÜRKİYE HALK SAĞLIĞI KURUMU.
SAKARYA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ.
ÖLÜM BİLDİRİM SİSTEMİ.
SAKARYA'DA HAVA
SAKARYA
SAKARYA MANZARALAR
SİTE İSTATİSKLERİ
 
 
 

Sakarya Aile Hekimleri Derneği Yönetim Kurulu'nu temsilen Dr. Mehmet İLBAŞ , Dr.Ayşe Nurdan KARAGÖZ ve Dr. Rıdvan KARAGÖZ Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi DURSUN' u makamında ziyaret etti.

Özellikle son zamanlarda artan Sağlık Çalışanlarına şiddet konusunda fikir alışverişleri gerçekleştirildi. Özellikle Denetimli Serbestlik yasasından faydalanan vatandaşların kontrollerini kaçırmamak için özellikle mesai saatleri sonlarında Aile Sağlığı Merkezlerine müracaat etmesi ve usulsüz rapor talep etmesi bir çok aile hekimi ve personelini sıkıntıya koymaktaydı. Başsavcı DURSUN ;bundan sonra vereceği talimatla artık bu vatandaşların rapor için hastanelere yönlendirileceğini böylelikle aile sağlığı merkezlerinin bu yükünün kaldırılabileceğini söyledi. 

Yine uzun zamandır Aile Hekimliğinde hem iş yükünü arttıran hemde efektif olmayan Adli Nöbetler konusu görüşüldü. Uzun zamandır yeterli hekim istihdamı olmadığı için adli nöbet hizmetleri konusunda aile hekimleri nöbete aktif katılıyorlardı. Başsavcı Lütfi DURSUN önümüzdeki aylarda çok hızlı bir şekilde inşaatı tamamlanacak olan yeni Adli Tıp Binasının bitmesiyle adli tıp şube müdürlüğü'nün faaliyete geçeceğinin ve öncelikle şehir merkezi olmak üzere daha sonraki zamanda belki tüm Sakarya nın kademeli olarak adli tabiplik işlerinin burada yapılacağı ve artık bu görev için aile hekimlerinden bu görevin alınacağını iletti. Önümüzdeki 3-4 ay içerisinde inşaat süreci bitene kadar mevcut sistem konusunda yardımcı olmamızı talep eden sayın başsavcımız ile karşılıklı iyi niyet temennileri ile görüşmemiz sonlandırılmıştır. 
05.03.2019    Okunma :829
 
Adres:Atatürk Bulvarı Sait Faik Sokak S.Faik İşHani C Blok Daire : 4 Adapazarı/SAKARYA
Telefon:0549 2440024
Email:sakahed@gmail.com


Copyright ©2015 Sitemizi 2.786 günde 2.993.410 tekil 3.468.293 çoğul kişi ziyaret etti