Gsm:0549 2440024 Email:sakahed@gmail.com
   DOKTORU TARTAKLAYAN KAYMAKAMA 2 BİN TL CEZA!   
ÜYE GİRİŞİ
 
Kullanıcı Adı :
Şifre :
   
Şifremi Unuttum        Üye Ol   
KÖŞE YAZILARI
Rıdvan KARAGÖZ
Kutsal REÇETE.  01.06.2016
Dr. Deniz URAL
Tıp Fakültesinde Okumanın Cezası  23.12.2014
Dr. Fırat KARADENİZ
Aile Hekimlerine Ek ödeME ''Winter is Coming=Kış Geliyor''  8.09.2020
BAĞLANTILAR
SAĞLIK BAKANLIĞI YAZILIM DESTEK SİSTEMİ.
MERKEZİ HASTANE RANDEVU SİSTEMİ.
SAĞLIKTA BULUŞMA NOKTASI SBN.
SAĞLIK BİLGİ SİSTEMLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ.
YENİ PBS.
YÖNETİM HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ.
SAĞLIK BAKANLIĞI ANA SAYFA.
SAKARYA İL HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ.
TÜRKİYE HALK SAĞLIĞI KURUMU.
SAKARYA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ.
ÖLÜM BİLDİRİM SİSTEMİ.
SAKARYA'DA HAVA
SAKARYA
SAKARYA MANZARALAR
SİTE İSTATİSKLERİ
 
 
 

Diyarbakır'ın Kocaköy İlçesi'ndeki Sağlık Merkezi'nde görevli doktor Bahar Tekin'i tartakladığı iddiasıyla hakkında ceza ve tazminat davası açılan eski Kocaköy Kaymakamı Muhammed Gürbüz'e, kasten yaralama suçundan 2 bin lira para cezası verildi.

Kocaköy İlçesinde 24 Nisan 2011 tarihinde Sağlık Merkezi'nde görevli Dr. Bahar Tekin'i tartakladığı iddiasıyla hakkında Diyarbakır 6'ıncı Sulh Ceza Mahkemesinde 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan Kaymakam Muhammed Gürbüz davasında karar çıktı. Halen Muş'un Malazgirt Kaymakamı olan Gürbüz ile doktor Tekin'in katılmadığı bugünkü duruşmada, Tekin'in avukatı Uğur Kaşhan, davada yeteri kadar tanık dinlendiğini ve tanık ifadelerinden Kaymakam Gürbüz'ün müvekkilini dövdüğünün anlaşıldığından üst sınırdan cezalandırılmasını istedi.Mahkeme, sanık Gürbüz'ün yöneltilen 'kasten yaralama' suçunu işlediği anlaşıldığından suçun işleniş biçimi göz önüne alınarak 120 gün adli para cezası ile cezalandırılmasına karar verdi. Mahkeme, Gürbüz'ün cezasından 1/6 oranında indirim yaparak 2 bin lira para cezası ile cezalandırılmasına karar vererek, verilen cezası 5 yıl erteledi. Mahkeme ayrıca yargılama giderleri ve avukat ücretlerinin de Kaymakam Muhammed Gürbüz'den alınmasına karar verdi.

CEZA DAVASI BİTTİ, SIRADA TAZMİNAT DAVASI VAR

Dr. Bahar Tekin'in avukatı Uğur Kaşhan, Kaymakam Muhammed Gürbüz hakkında daha önce Valiliğin soruşturma izni vermediğini ancak İdare Mahkemesi'nin kararı ile ceza davasının açıldığını ve bugün sona erdiğini belirtti.

Avukat Kaşhan, Kaymakam hakkında açtıkları tazminat davasının ise 3'üncü Sulh Hukuk Mahkemesi'nde devam ettiğini söyledi. Kaşhan, ceza davasının bitmesi ve Kaymakam'a adli para ceza verilmesinin açtıkları 25 bin liralık tazminat davası için emsal teşkil edeceğini söyledi.

OLAY NASIL OLMUŞTU?

Kocaköy'de görevli Dr. Bahar Tekin'in 24 Nisan 2011'de Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Naci Akdamar'ın yatalak hasta olan babasının evine gitmediği gerekçesiyle Kaymakam Muhammed Gürbüz, tarafından tokatlanıp tekmelendiğini iddia etmişti. Kaymakam Gürbüz ise, doktoru tartaklamadığını, kendisini görünce yere düştüğünü söylemişti. Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı olayın soruşturulması için müfettiş görevlendirmişti. Doktor Bahar Tekin, hastaneden 10 günlük iş göremez raporu almıştı. Olaydan sonra Dr. Bahar Tekin Diyarbakır'da görev yaparken, Kaymakam Muhammed Gürbüz ise Muş'un Malazgirt ilçesine atanmıştı.

Kaynak:Hekimedya 


 

21.11.2012    Okunma :3098
 
Adres:Atatürk Bulvarı Sait Faik Sokak S.Faik İşHani C Blok Daire : 4 Adapazarı/SAKARYA
Telefon:
Email:sakahed@gmail.com


Copyright ©2015