Gsm:0549 2440024 Email:sakahed@gmail.com
   Ö.C. DAVASINDA 4 TAHLİYE KARARI DAHA   
ÜYE GİRİŞİ
 
Kullanıcı Adı :
Şifre :
   
Şifremi Unuttum        Üye Ol   
KÖŞE YAZILARI
Rıdvan KARAGÖZ
Kutsal REÇETE.  01.06.2016
Dr. Deniz URAL
Tıp Fakültesinde Okumanın Cezası  23.12.2014
Dr. Fırat KARADENİZ
Aile Hekimlerine Ek ödeME ''Winter is Coming=Kış Geliyor''  8.09.2020
BAĞLANTILAR
SAĞLIK BAKANLIĞI YAZILIM DESTEK SİSTEMİ.
MERKEZİ HASTANE RANDEVU SİSTEMİ.
SAĞLIKTA BULUŞMA NOKTASI SBN.
SAĞLIK BİLGİ SİSTEMLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ.
YENİ PBS.
YÖNETİM HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ.
SAĞLIK BAKANLIĞI ANA SAYFA.
SAKARYA İL HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ.
TÜRKİYE HALK SAĞLIĞI KURUMU.
SAKARYA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ.
ÖLÜM BİLDİRİM SİSTEMİ.
SAKARYA'DA HAVA
SAKARYA
SAKARYA MANZARALAR
SİTE İSTATİSKLERİ
 
 
 

Sakarya'da utanç davası olarak bilinen 14 yaşındaki lise öğrencisi Ö.C.ye 2'si polis müdürü 28'i çocuk olmak üzere toplam 34 kişinin cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla Sakarya 2nciAğır Ceza Mahkemesinde acılan ve tahliyelerle gündeme gelen davanın 2nci celsesinde de bu kez firarda bulunan 4 çocuk için tahliye kararı çıktı

Mahkeme firarda bulunan ve duruşma tarihine 20 gün kala teslim olan 3 çocuk ile duruşmaya bir gün kala teslim olan 4 çocuğun da tutuksuz yargılanmasına neden olurken, taciz mağduru Ö.C.yi koruma altına alan Aileden Sorumlu Devlet Bakanlığı ise davaya müdahil olarak katılma talibinde bulundu

GERGİN BAŞLADI 
Adapazarı'nda haziran ayında 14 yaşındaki Ö.C.ye cinsel istismarda bulundukları ileri sürülen 2si polis müdürü 28'i çocuk yaşta lise öğrencisi olmak üzere toplam 34 sanıklı davanın 2nci duruşması bugün Sakarya Adliyesinin bulunduğu resmi daireler kampüsünde başladı

Dava öncesinde  Çağdaş Hukukçular Derneği İstanbul Şubesi üyeleri ile Sakarya ve Kocaeli Kadın Platformu üyeleri, duruşmanın görüleceği Sakarya Adliyesi'nin önünde ellerinde pankartlarla eylem yaptılar. Eylem sırasında sanık lise öğrencilerinin aileleri "Adliye önünde eylem yapılmasına nasıl izin veriliyor' diyerek tepki gösterdiler. Yaklaşık 50 kişilik grup, pankart açarak sloganlar attı.

Ellerinde ?Tacize tacize hayır Tecavüzcüler yargılansın' yazılı pankartlar bulunan kadınların tepkileri duruşma sonuna kadar sürdü

SANIK LİSELİLERDE GELDİ
Sakarya 2nci ağır Ceza Mahkemesinde saat 09.30 ?da başlayan duruşmaya davanın 1 numaralı sanığı olarak iddianamede adı geçen yurtdışında bulunan polis müdürü N.Ş.nin arkadaşı polis müdürü E.T., ilk duruşmada tahliye olan 19 lise öğrencisi ile firarda bulunan ve haklarında yakalama müzekkeresi bulunan tutuklu yargılanan duruşma öncesinde teslim olan 3 öğrenci ile duruşmaya bir gün kala teslim olan 15 yaşından küçük öğrenci olmak üzere toplam 32 sanık katıldı.

Basına kapalı olarak yapılan ve içeriğinin yayınlanmasıyla ilgili yayın yasağı bulunan müdahil olarak katılmak isteyen Aileden sorumlu Devlet Bakanlığının dilekçesi de geldi. Mahkeme heyeti bu talebi kabul etti. Davaya bakanlık müdahil olarak katılacak.

FİRARDA BULUNAN ÖĞRENCİLERE TAHLİYE

Mahkeme yaklaşık 3 saat süren 2nci celse sonrasında haklarında yakalama müzekkeresi bulunan ve davaya 20 gün kala teslim olan 3 ögrenci ile davanın 2nci celsesine bir gün kala teslim olan öğrencinin tahliyesine karar verdi.

Toplam 34 kişinin yargılandığı davada yurtdışına kaçan polis mürürü N.Ş. ile bir öğrenci hakkında yakalama kararı bulunuyor.

DAVANIN BAŞKA İLE ALINMASI
Çağdaş Hukukçular Derneği İstanbul Şubesi üyeleri ile birlikte gelen avukat Müşir Deliduman davanın başka ile alınması için başvuruda bulunacaklarını söyledi.

Davanın Sakarya'da görülmesinin davanın seyri açısından sıkıntılı olduğunu söyleyen Deliduman ?Dava öncesinde basın mensuplarına yönelik sözlü tacizler oldu. Davada 2 polis müdürünün de bulunması ve sanıkların hepsinin Sakarya'da bulunması nedeniyle davanın başka ile alınması için Bakanlığa başvuruda bulunacağız' dedi

Ö.C'NİN AVUKATI ?BANA YASAK GETİRDİLER'
14 yaşındaki Ö.C.nin avukatı mahkeme tarafından 7 Mart tarihine ertelenen dava sonrasında adliye çıkışında habercilere açıklama yaptı. 
Avukatlığını yaptığı Ö.C. ile sosyal hizmetler il müdürlüğünün kendisini görüştürmediğini söyleyerek ?Bir haftadır görüşemiyorum. Sosyal Hizmetler bir yasak getirmiş. Neden böyle bir uygulama yapılıyor anlamıyorum' dedi.

Avukat Harika Güney davada sanık olarak yargılanan 28 çocuğun da rehabilitasyon edilmesi gerektiğini söyleyerek ?Bu çocuklarda mağdur Ö.C.gibi bir merkezde rehabilitasyona alınmalıdır. Bunu mahkemeye teklif ettik' dedi.

Kaynak :Medyabar

 
 
22.11.2012    Okunma :3003
 
Adres:Atatürk Bulvarı Sait Faik Sokak S.Faik İşHani C Blok Daire : 4 Adapazarı/SAKARYA
Telefon:
Email:sakahed@gmail.com


Copyright ©2015