Gsm:0549 2440024 Email:sakahed@gmail.com
   HEKİM VE HEMŞİRE YAŞAMINI YİTİRDİ   
ÜYE GİRİŞİ
 
Kullanıcı Adı :
Şifre :
   
Şifremi Unuttum        Üye Ol   
KÖŞE YAZILARI
Rıdvan KARAGÖZ
Kutsal REÇETE.  01.06.2016
Dr. Deniz URAL
Tıp Fakültesinde Okumanın Cezası  23.12.2014
Dr. Fırat KARADENİZ
Aile Hekimlerine Ek ödeME ''Winter is Coming=Kış Geliyor''  8.09.2020
BAĞLANTILAR
SAĞLIK BAKANLIĞI YAZILIM DESTEK SİSTEMİ.
MERKEZİ HASTANE RANDEVU SİSTEMİ.
SAĞLIKTA BULUŞMA NOKTASI SBN.
SAĞLIK BİLGİ SİSTEMLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ.
YENİ PBS.
YÖNETİM HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ.
SAĞLIK BAKANLIĞI ANA SAYFA.
SAKARYA İL HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ.
TÜRKİYE HALK SAĞLIĞI KURUMU.
SAKARYA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ.
ÖLÜM BİLDİRİM SİSTEMİ.
SAKARYA'DA HAVA
SAKARYA
SAKARYA MANZARALAR
SİTE İSTATİSKLERİ
 
 
 

Van'ın Saray ilçesinde meydana gelen trafik kazasında bir doktor ve bir hemşire yaşamını yitirdi.

Van'ın Saray ilçesine bağlı Örenburç köyünde sağlık taraması yapan Saray Toplum Sağlık Merkezi'nde görevli Aile Hekimi Sezer Yunus Kaya (24) ve hemşire Tuğçe Killi (24), dönüşte Keçikayası köyü yakınlarında aracın mıcıra girmesi sonucu takla atarak kaza geçirdi.

Kazanın köylüler tarafından bildirilmesi üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, ağır yaralı meslektaşlarını ambulansla Özalp Devlet Hastanesi'ne kaldırdı. Burada yaklaşık 2 saat süren müdahaleye rağmen Kaya ve Killi yaşamını yitirdi.

Hayatını kaybeden doktor ve hemşirenin meslektaşları müdahale süresince hastane önünde gözyaşlarına boğulurken, cenazeler otopsi yapılmak üzere Van'a gönderildi.
 

Kaya ve Killi'nin 1,5 yıldan bu yana ilçede zor şartlarda görev yaptığını anlatan aile hekimi Burak Yurtseven, yaşadıkları tüm zorluğa rağmen büyük bir özveri ile görevlerine sürdüren Kaya ve Killi'nin, bu özverilerinden dolayı hem görev yaptıkları köydeki vatandaşlar hem de meslektaşları tarafından sevilen insanlar olduklarını söyledi.

 

İki sağlık personelinin de ilçede son günleri olduğunu vurgulayan Yurtseven, şöyle konuştu:

 

"Tuğçe hemşire üniversiteyi kazandığı için Eskişehir'e gidecekti. Bize istifa dilekçesini de vermişti. İlçede annesiyle beraber yaşıyordu ve eğitim durumundan dolayı Eskişehir'e gideceklerdi. Ancak kader tecelli etti. Doktor Kaya da uzun zamandır köyde görev yapıyordu. Tek doktor olduğu için de düzenli izin kullanamıyordu. En son izin aldı ve dünkü görevden döndükten sonra izne ayrılacaktı. Ancak iznini kullanamadı. İki arkadaşımız da güleryüzlü insanlardı. Görev yaptıkları köyde de seviliyorlardı. Kimseye karşı kötü bir muameleleri olmadı.

 

Buradaki arkadaşların iş yükünü hafifletmek için nöbet tutuyorlardı. Köylere sağlık taramalarına kendi aracı ve imkanlarını kullanarak giderlerdi. Şu anda görev yaptıkları köy Türkiye'nin en zorlu bölgelerinden biriydi. Ancak bu onların hizmet aşkına engel olmadı. En kötü ortamlarda bile hizmet etmeye devam ettiler. Umarım Örenburç köyü halkı da onlara dualarıyla vefa borçlarını öder."

 

Aile sağlığı merkezinde hizmetli olarak görev yapan Nevzat Gürsoy ise Kaya ile Killi'nin sürekli araçlarıyla köylere gittiğini, ev ev dolaşarak insanlara sağlık hizmeti verdiklerini bildirerek, çalışma arkadaşlarıyla hep iyi geçindiklerini ve kimsenin onlardan şikayetçi olmadığını ifade etti.

 

 

 

-Köylülere veda

 

 

 

Görev yaptıkları Örenburç Aile Sağlığı Merkezinde, dünkü mesailerinin ardından hastalarla vedalaşan Kaya ile Killi'nin, sıcak kanlı insanlar olduğunu anlatan köylülerden Durmuş Eren de "Hepimizin başı sağ olsun. En son geldiklerinde bize son görevleri olduğunu söyleyerek vedalaştılar. Görevlerini iyi yapıyorlardı. Bizim evlerimizi tek tek dolaşarak sıkıntılarımızı dinliyor, çocuklarımızın aşılarını yapıyorlardı. Tuğçe hanım annesiyle gelmişti ve annesi bize kızıyla birlikte başka bir ile gideceğini söylemişti. Ancak gidemediler. Buradan ayrıldıktan sonra kaza yaptıklarını duyduk. Çok üzüldük. Hepimizin başı sağ olsun. Ailelerine sabır diliyorum" diye konuştu.

 

Köylülerden Sakine Keleş ise kazayı duyduklarında çok üzüldüklerine değinerek, "Biz onlardan çok razıydık. Evimize kadar gelerek bizim sağlık sorunlarımızı dinliyorlardı. Köy halkı olarak çok üzgünüz. Hepimizin başı sağ olsun. Bir çoğumuz onları kaybettiğimiz için ağladık. Gerçekten çok iyi insanlardı" dedi.

17.09.2013    Okunma :3162
 
Adres:Atatürk Bulvarı Sait Faik Sokak S.Faik İşHani C Blok Daire : 4 Adapazarı/SAKARYA
Telefon:
Email:sakahed@gmail.com


Copyright ©2015