Gsm:0549 2440024 Email:sakahed@gmail.com
   Yarın da Siz Şiddet Göreceksiniz !   
ÜYE GİRİŞİ
 
Kullanıcı Adı :
Şifre :
   
Şifremi Unuttum        Üye Ol   
KÖŞE YAZILARI
Rıdvan KARAGÖZ
Kutsal REÇETE.  01.06.2016
Dr. Deniz URAL
Tıp Fakültesinde Okumanın Cezası  23.12.2014
Dr. Fırat KARADENİZ
Aile Hekimlerine Ek ödeME ''Winter is Coming=Kış Geliyor''  8.09.2020
BAĞLANTILAR
SAĞLIK BAKANLIĞI YAZILIM DESTEK SİSTEMİ.
MERKEZİ HASTANE RANDEVU SİSTEMİ.
SAĞLIKTA BULUŞMA NOKTASI SBN.
SAĞLIK BİLGİ SİSTEMLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ.
YENİ PBS.
YÖNETİM HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ.
SAĞLIK BAKANLIĞI ANA SAYFA.
SAKARYA İL HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ.
TÜRKİYE HALK SAĞLIĞI KURUMU.
SAKARYA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ.
ÖLÜM BİLDİRİM SİSTEMİ.
SAKARYA'DA HAVA
SAKARYA
SAKARYA MANZARALAR
SİTE İSTATİSKLERİ
 
 
 

 

Bu gün Sakarya Hendek Yeşilyurt da bir meslektaşımız kendini bilmez bir hasta ve yakını tarafından sözlü şiddete uğradı. Neyse ki kendini hemşire odasına kilitlediği için belki fiziksel şiddete uğramaktan son dakikada kurtuldu. O kadar çabuk unutuyoruz ki daha çok değil 3 sene önce Sağlık ve Şiddet kelimelerini bir arada kullanmaya Gaziantep'te başlamıştık ki  2 ay öncesinde Samsun da bağrımızı yakan ses yankılandı. Tam artık bu son olsun , daha olmasın derken geçen hafta bayram öncesi Malatya da bir meslektaşımızın alnına silah dayayarak tehdit edildik. Ve bu gün bayan bir meslektaşımız dövülmekle tehdit edildi. Bu daha ne  kadar devam edecek bilmiyoruz. Yarın sizin başınıza gelmeyeceğini nereden biliyorsunuz. Tabi ki bilmiyorsunuz. Ama kendinize güveniyorsunuz. Çünkü diyorsunuz ki nasılsa ne derlerse yaparız nasılsa bize bişe olmaz. Ama maalesef böyle olmuyor. Sağlık yöneticileri ve siyasi erk vatandaşa öyle taviz veriyor , onlara öyle imtiyazlar veriyor ve bunun yanında hiçbir sorumluluk vermiyor bu yüzden de şiddet son bulamıyor. Peki, sadece yöneticilerimiz ve kanun yapıcılarımız mı suçlu? Hiç mi bizim suçumuz yok. Bu güne kadar hep çuvaldız sapladık durduk oraya buraya. Biraz da iğneyi kendimize batıralım. Ya bu kadar taviz verilen ve en ufak bir falsonuz da sizi 184 e, BİMER e, Müdürlüğe şikayet etmekle tehdit eden bir gruba karşı  ?amaaan ne uğraşacağım, yapayım gitsin ?  diyeceksiniz ya da bu isteklerin yasal çerçevelere uygun olmadığını anlatmakla uğraşacak, dil dökecek hatta kavga edeceksiniz. Tabi ki birçoğumuz kolay yolu tercih ediyoruz. Kavga gürültü olmasın diye her türlü isteği karşılamaya gayret ediyoruz. Ama bu iyilik diye yapmaya çalıştığınız bir başka arkadaşınızın meslektaşınızın canını, gururunu ve hatta hayatını yok edebiliyor. Tıp fakültelerinde 1. Sınıfta anlatılan TIP AHLAKI denen DEONTOLOJİ dersini maalesef çok çabuk unutuyoruz.

Bizler işimizi hiçbir baskı altında kalmadan yapabilirsek yine bu onurlu ve saygın mesleği eski günlerine getirebilir ve şiddetin sona ermesine en büyük katkıyı vermiş oluruz.

Bu vesile ile Artık Şiddet Sona ERMELİ diyoruz ve Dr. Ayşe Nurdan Hanım ve Yeşilyurt ASM Çalışanlarına geçmiş olsun diliyoruz.

20.07.2015    Okunma :2195
 
Adres:Atatürk Bulvarı Sait Faik Sokak S.Faik İşHani C Blok Daire : 4 Adapazarı/SAKARYA
Telefon:
Email:sakahed@gmail.com


Copyright ©2015